Prawo jazdy otwiera wiele drzwi. Wyrobienie tego dokumentu pozwala na realizowanie wielu swoich pasji, uwolnienie się od środków komunikacji zbiorowej, a więc zwiedzanie zupełnie innych miejsc i przede wszystkim decydowanie samodzielnie o czasie, w którym dokądś jedziemy i wracamy. To również spora szansa na rozwój zawodowy, bowiem wiele osób dzięki posiadaniu uprawniania do prowadzenia pojazdów, zdobywa nową pracę lub gruntuje swoją pozycję w obecnej. Nie ulega wątpliwości, że życiowo to ważny krok na przód. Jak go wykonać, by nie żałować decyzji?Jak łatwo zdobyć prawo jazdy?
Zdobycie prawa jazdy to proces, który wymagać będzie od nas sporego zaangażowania i odpowiedniego przygotowania. Jeżeli jednak będziemy sumienni, wybierzemy właściwą szkołę jazdy, a także szybko będziemy przyswajać tak wiele nowych umiejętności, będzie to dla nas wspaniałe przeżycie. A w krótkim czasie rzeczywiście będziemy musieli intensywnie się rozwijać pod wieloma względami. Dlatego kluczowe jest wybranie dobrej szkoły jazdy.
Prawo jazdy kategorii B – wybór szkoły jazdy
Aby mądrze wybrać szkołę jazdy warto zasięgnąć przede wszystkim opinii innych kursantów, sprawdzić flotę pojazdów (dobrze, by były one zgodne z tymi, na których odbywa się późniejszy egzamin). Elastyczne godziny jazd dopasowane do nas mogą również dla wielu osób okazać się strzałem w dziesiątkę. Na koniec oczywiście również cena i możliwość robienia kursów przyspieszonych może być dodatkowym atutem. W OSKMotorista.pl w Warszawie dostajemy całkiem pokaźny pakiet, decydując się na kurs prawa jazdy. Po zapisaniu się na prawo jazdy kategoria b otrzymamy:
- Podręcznik kierowcy – dla lepszego zrozumienia przepisów prawa i nie tylko;
- Pytania testowe – pomocne w późniejszych egzaminach i dające możliwość ćwiczeń od początku;
- Egzaminy próbne w formie online;
- Książeczka ze znakami drogowymi;
- Egzaminy wewnętrzne bez dodatkowych opłat.
Jak wygląda kurs i egzamin?
Aby otrzymać wymarzone prawo jazdy, musimy przede wszystkim odbyć i zaliczyć szkolenie w wybranej przez nas szkole jazdy. Obligatoryjnie musimy odbyć 30-godzinny kurs teoretyczny oraz 30 godzin jazd praktycznych – na placu manewrowym oraz w ruchu miejskim. Dopiero, kiedy obie te części zostaną zaliczone przez szkołę jazdy, możemy zapisać się w wybranym Ośrodku Ruchu Drogowego. To tam odbędzie się państwowy egzamin – najpierw teoretyczny, a następnie (zwykle w innym terminie) praktyczny. To dla wielu kursantów oczywiście kulminacja nerwów i emocji, ale zdanie egzaminu państwowego jest tego warte.